Sitemizden Yararlanmak İçin Üye Olunuz !!!Windows 7'de güvenlik yenilikleri B-261910-üye_ol
Pozitif Seyir
Sitemizden Yararlanmak İçin Üye Olunuz !!!Windows 7'de güvenlik yenilikleri B-261910-üye_ol
Pozitif Seyir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaİletişimLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Windows 7'de güvenlik yenilikleri

YazarMesaj
hsn25
™Pozitif Seyir™
™Pozitif Seyir™
hsn25

Windows 7'de güvenlik yenilikleri Shanex10
Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok
Windows 7'de güvenlik yenilikleri Shanex11
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 460
<b>Nerden</b> Nerden : istanbul
<b>Yaş</b> Yaş : 32
Ruh Halim : Komik
Tuttuğu Takım : FenerBahçeli
Windows 7'de güvenlik yenilikleri Shanex12

Windows 7'de güvenlik yenilikleri Empty
MesajKonu: Windows 7'de güvenlik yenilikleri   Windows 7'de güvenlik yenilikleri I_icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 10:55 pm

Microsoft, Windows 7 ile birlikte en güvenli işletim sistemine imza atıyor: İşte tüm yenilikler...

Microsoft, özel bir konferansta yeni işletim sistemi Windows 7'nin getirdiği güvenlik yeniliklerini tanıttı. Tabii ki tahmin edebileceğiniz gibi, Microsoft şimdiye kadar çıkardığı en güvenli işletim sisteminin en yenisi olduğunu da iddia etti. Her ne kadar açıklamanın bu kısmı biraz klişe gelse de, Windows 7'de gerçekten de güvenlik anlamında kayda değer bazı yenilikler olduğu göze çarpıyor.

Sizlere daha önce Kullanıcı Denetim Kontrolü yani UAC konusunda Vista ile Windows 7 arasındaki farkları aktarmıştık. Bunun dışında Microsoft, BitLocker şifreleme yöntemini genişletiyor ve BitLocker To Go adıyla USB bellekleri de kapsayacak hale getiriyor. DirectAccess daha önce de var olan uzaktan erişimi, hiç olmadığı kadar kolaylaştırırken, aynı zamanda daha da güvenli hale getiriyor. DirectAccess özellikle sistem yöneticilerinin uzaktaki bilgisayarı daha rahat güncellemelerini sağlayacak.

Network Access Protection adlı koruma yöntemi ise, kurumsal ağlara sadece en güncel, ve dolayısıyla en az güvenlik açığına sahip, bilgisayarların erişmesini sağlamak amacıyla kullanılacak. AppLocker adlı özellik ise sistem yöneticileri her bir PC için ayrı ayrı, ilgili bilgisayarda hangi uygulamaların çalıştırılabileceğini belirmesi açısından kullanışlı olacak. Windows 7 yüklü bilgisayarlar, Windows 2008 RC2 yüklü sunucular ile birlikte çalıştığı taktirde, ağ hızını arttırmak için BranchCache'nin özelliklerinden de faydalanabilecekler.

Windows 7'de güvenlik yenilikleri
1 sayfadaki 1 sayfası