Sitemizden Yararlanmak İçin Üye Olunuz !!!Arama motoru yapma B-261910-üye_ol
Pozitif Seyir
Sitemizden Yararlanmak İçin Üye Olunuz !!!Arama motoru yapma B-261910-üye_ol
Pozitif Seyir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaİletişimLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Arama motoru yapma

YazarMesaj
cagrigenc
™Pozitif Seyir™
™Pozitif Seyir™
cagrigenc

Arama motoru yapma Shanex10
Arama motoru yapma Shanex11
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 17
<b>Nerden</b> Nerden : cgws.tr.gg
<b>Yaş</b> Yaş : 29
Ruh Halim : Küs
Tuttuğu Takım : Türkiye
Arama motoru yapma Shanex12

Arama motoru yapma Empty
MesajKonu: Arama motoru yapma   Arama motoru yapma I_icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 5:04 pm

Şimdi arkadaşlar arama motoru yapmak için gerekli olan şeyler: Bir Google hesabı, bir site ve birazda bilgi. İşte biz o bilgiyi size vermeye çalışacağız. Şimdi hesabı aldınız ve başlayacaksınız. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresine gireceksiniz. Orada "Özel Arama Motoru Oluştur" butonuna tıklayın. Sayfada tüm bilgileri doldurun.

En sonda kabul ediyorumuda tıklayın ve oluşturun. Sitelere kendi urlnizi ekleyin. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kullanarak.

Şimdi bu motoru siteye uygulayacaksınız. Kontrol Paneline girip başlayalım.

1)Giriş yaptık.

2)"Görünüm ve izlenim" sayfasına girdik.

3)İç Çerçeveyi-ben bu şekilde yaptım- seçiyoruz.

4)Kaydet dedik ve kaydettik.

5)Kodu alına tıklayıp, sonuçların nerde çıkacağı sayfayı orada gerekli yere yazın. Daha sonra ilk kodu Motorunuzun duracağı yere ikinci kodu sonuçların çıkacağı sayfaya ekleyin.

6)Siteleri şu şekilde ekleyeceksiniz(en baştan başlayalım)

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresine gir. giriş yapmışsan hemen "mevcut arama motorlarınızı yönetin" yazısına tıkla. arama motorunun(bende iki tane var ve üsttekini kullanıyorum) yanında "Kontrol paneli-istatistikler-Sil" yazıları var. "Kontrol Paneli"ne tıkla. Sayfanın sol tarafında bi menü var. orada işine yaracak sayfalar şunlar: Siteler, sıra yükseltmeler, görünüm ve izlenim, kodu alın sayfalarıdır. eğer sayfalarını tek tek ekleyeceksen sıra yükseltmeler sayfasına tıkla. Ekle var sayfada. ona tıkla. gerekli bilgileri gir ve kullan. Yok ben uğraşmam dersende "siteler"e tıkla. siteni ekle ve bitsin. her şeyin başı şu adres: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Arama motoru yapma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çok Yönlü Arama Motoru
» Haber Arama Motoru
» Sayfa içinde arama motoru(sadece IE icin)
» Sitene Nick Yapma Modülü Ekle
» Internet explorer 5.0 için çılgın arama menüsü